Witamy w Würth Polska Tylko dla firm

Katalogi elektroniczne

Aplikacja mobilna

Kliknij i odbierz w sklepie

e-Faktura

Infolinia +48 22 510 20 10

Ponad 125 000 produktów

Smar adhezyjny

Najpopularniejsze produkty w kategorii Smar adhezyjny

Właściwości smarów adhezyjnych z naszej oferty

W asortymencie Würth znajdziesz smary adhezyjne, które cechują się szeregiem właściwości przydatnych w konserwacji i naprawie różnych maszyn, części i urządzeń. Nasze najwyższej jakości produkty to długotrwałe działanie, wysoka przyczepność, dobre parametry pełzania, bezpieczeństwo nakładania i dobra zgodność materiałowa. Oferta zawiera też preparaty wyjątkowo odporne na temperaturę, działanie wysokiego ciśnienia i siły odśrodkowej, z wysokim współczynnikiem ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych oraz dużą odpornością na rozrywanie.
Możesz wybierać spośród smarów adhezyjnych, których bazę stanowią olej mineralny, olej syntetyczny, olej roślinny, olej syntetyczno-mineralny, węglowodory syntetyczne, wosk syntetyczny czy kombinacja olejów syntetycznych i mineralnych. Gęstość naszych produktów wacha się od 0,66 g/cm³ do 0,878 g/cm³. Minimalna temperatura aplikacji w zakresie od -15°C do -30°C zapewnia możliwość pracy nawet w najcięższych warunkach.

Zastosowanie smarów adhezyjnych z asortymentu Würth

W naszej ofercie znajdziesz smary adhezyjne o bardzo wielu zastosowaniach, takich jak smarowanie:

  • w czasie konserwacji i napraw (np. połączeń, zawiasów, szyn ślizgowych itp.), także w warunkach utrudnionego wtórnego smarowania (np. łożysk wewnętrznych i kulkowych, wałów, lin stalowych itp.)
  • najmniejszych odstępów przy obciążeniach wysokotemperaturowych (np. łożysk wewnętrznych, złączy zaworu przepustnicy, łańcuchów i szyn ślizgowych)
  • podzespołów hamulców, pasów bezpieczeństwa i zamków drzwi, a także przekładni, kół zębatych i drążków kierowniczych
  • szybko obracających się elementów (m.in. części maszyn i łańcuchy, liny stalowe, łańcuchy motocyklowe)
  • mocno obciążonych zespołów (np. cięgien Bowdena, cięgien przekładni, przyspieszenia i sprzęgła, złącz, zawiasów, styków, zębatek i otwartych kół zębatych, kół łańcuchowych, dźwigni zmiany kierunku, zaczepów blokujących)
  • odsłoniętych elementów i części narażonych działanie czynników atmosferycznych i silne zabrudzenie (np. wag sprężynowych, lin stalowych, kół zębatych, łożysk i wielu innych).