Międzynarodowy Dzień Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu

dobre_duchy

Od kilku lat Würth Polska wspiera Międzynarodowy Dzień Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

To inicjatywa łącząca młodzież z różnych narodów ponad historycznymi podziałami, powstała także po to, by pamięć o przeszłości nie zaginęła.

Spośród licznych inicjatyw warto wymienić biennale plakatu, którego tematem przewodnim były prawa człowieka. Plakaty można było obejrzeć w galerii Domu, ale zawisły one także w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

W poprzednich latach prace wystawiane były w muzeum Reinholda Würtha w Künzelsau.

Od dziesięciu lat w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu spotykają się Dobre Duchy. Ludzie życzliwi, oddani, dobroczyńcy i sympatycy polsko – niemieckiego Domu. Po raz dziewiąty gospodarze Domu nagrodzili tytułami Dobrego Ducha tych, bez których to miejsce nie byłoby tak szczególne.

W kategorii Autorytet tytuł Dobrego Ducha 2012 otrzymał prof. Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak czytamy w uzasadnieniu, tytuł został mu przyznany za: wspieranie swoim autorytetem najważniejszych wydarzeń seminaryjno-konferencyjnych organizowanych przez MDSM; za wyznaczanie najwyższych standardów w obszarze życia publicznego oraz za promowanie Oświęcimia jako międzynarodowego centrum praw człowieka.

W kategorii Patner za: wieloletnią owocną współpracę przy najbardziej prestiżowych projektach realizowanych wspólnie przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży i Fundację Konrada Adenauera; niezwykłą fachowość, życzliwość i zaufanie na każdym etapie realizacji wspólnych przedsięwzięć; za otwartość, wrażliwość i gruntowną znajomość polskiej mentalności nagrodę otrzymał Falk Altenberger z fundacji Konrada Adenauera w Polsce.

Dwie statuetki Dobrych Duchów przyznano w kategorii Darczyńca. Otrzymali je Würth Polska i PSEN LOGISTICS. W imieniu naszej firmy nagrodę odebrał Dyrektor Marketingu Robert Karolak.

Darczyńców uhonorowano za wieloletnie, finansowe wspieranie najważniejszych przedsięwzięć kulturalnych MDSM; głębokie zrozumienie idei Domu i wyjątkową umiejętność łączenia postawy menagera z obywatelską wrażliwością.